Markízy Bratislava – predstavte si príjemné posedenie v tieni markízy za horúcich letných dní, alebo za mierneho dažďa počúvať klopot kvapiek, nič nerobiť a len relaxovať. Toto je veľká výhoda výsuvnej markízy na terasách alebo balkónoch. Druhá možnosť markízy je markíza sklopná na lógie a výklady a tretia možnosť zatienenia sú markízy roletové na okná a zimné záhrady.

Je všeobecne známe, že vonkajšie tienenie markízy je omnoho účinejšie ako interiérové, lebo zachytí slnečné lúče ešte pred sklom a tým interiér neprehrieva. Chráni ho nielen pred tepelnými paprskami slnka, ale aj pred UV žiarením.

Sklopné a roletové markízy chránia interiér pred nadmerným prehrievaním. Veľmi výhodné pre markízy sú materiály SOLTIS. Tieto materiály pohltia a odrazia až 97% tepelných lúčov. Farebnou pestrosťou vytvoria príjemnú klímu a zároveň prechádza popod markízy do interiéru dostatok svetla na bežnú činnosť, čítanie a pod. Niektoré farby sú vhodné aj k práci s počítačom.

SOLTIS je vhodný materiál, ktorý spľňa všetky požiadavky na vonkajšie použitie na markízy. Látka je tkaná z polyesterového alebo skleného vlákna s povrchovou úpravou PVC. Materiál markízy je extrémne pevný, omyvateľný, odolný voči nízkej aj vysokej teplote a protipliesňový. Je farebne stály, odolný proti UV žiareniu. Podľa hustoty tkania je viac či menej vidieť do exteriéru.
 
 
Pri veľkom farebnom výbere látok sa dá tento materiál použiť aj na interierové vertikálne žalúzie, rolety a posuvné japonské závesy.

Technické vlastnosti materiálu
Technická textília SOLTIS je špeciálna PVC tkanina zložená zo 100% polyesterových vlákien a PVC vrstvy. Materiál má pevnú štruktúru, maličké otvory, ktoré zabezpečujú priechod okolo 10% slnečného žiarenia (podľa farby) a zanechávajú teplo pred membránou. Tak vytvárajú v interiéri príjemnú klímu aj keď je vonku extrémne teplo.

Pevnosť a stabilita
Unikátna technológia predpínania textílie vo všetkých štyroch smeroch zabezpečuje vysokú pevnosť materiálu a to, že sa materiál pri náporoch vetra neroztrhne a neznehodnotí, okraje markízy ostávajú pevné a celistvé.

Nehorľavosť
Spľňa podmienky skupiny B o nehorľavosti podľa STN 73 0862 (ako aj B1 podľa DIN 4101 normy SRN a M1 NFP 92.503 francúzskej normy).

Teplotná odolnosť
Materiál markízy je odolný voči teplotným výkyvom od -30 do + 70 st.C, pri ktorých nevykazuje kvalitatívnu zmenu.

Záruka
Textília SOLTIS podlieha certifikátu kvality ISO 9002 a platí na ňu záruka 5 rokov.
SOLTIS má niekoľko alternatívnych druhov, ktoré sa delia podľa použitia na markízy či interiérové žalúzie v exteriéri, interiéri, alebo podľa horizontálneho či vertikálneho použitia.

SOLTIS účinne odráža a pohlcuje až do 97% tepelnej energie slnečných lúčov, pričom v miestnosti ostáva príjemná klíma. Smerom dnu prechádza v závislosti od farebnej škály dostatok svetla na vytvorenie vhodného prostredia, a pritom je textília pri pohľade von priehľadná.

Jednoduchá údržba
Materiál ma tzv. proti-špinivý efekt (antistatický efekt), povrchová nečistota je utierateľná mokrou handrou a tak nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť. Farba markízy či žalúzie ani časom nevybledne vďaka UV stabilizácii.